מגמות באופנה

מגמות באופנה

אופנה, ולא צריך להיות מעצב מן המניין על מנת לדעת זו, היא תחום שלא קופא על שמריו אפילו יום אחד. מה שאופנתי ביום מסוים עלול לצאת לחלוטין מהתמונה תוך פרק זמן קצר, ולהיות מוחלף ברשימה אינסופית של טרנדים ומגמות, שעשויים כשלעצמם להיות גם מנוגדים. ובכל זאת, בנקודת הזמן הנוכחית ניתן להבחין במספר מגמות משמעותיות, שסחפו אחריהן אינספור אנשים, ואשר אליהן נתייחס מיד.

מגמות בקיץ הנוכחי

את סקירת המגמות המובילות של קיץ 2014 מתחילים עם קו שהופך למשמעותי יותר ויותר מבחינת סטיילינג כיום: הנטייה לבחור בבגדים אתניים, יש שיאמרו גם בגדים "שבטיים" במלוא מובן המילה. ההשפעות הן מכל רחבי העולם, עם ביטוי הולך וגובר לתרבויות מרוחקות, השונות בעשרות מונים מכל מה שמאפיין את העולם המערבי.

הקיץ האחרון סימן את החזרה לתמונה של הבגדים המקושטים, הכוללים בתוכם תוספות אטרקטיביות דוגמת פאייטים, רקמות, חרוזים או תכשיטים. מגמה משמעותית נוספת של השנה האחרונה היא עיצוב בגדים עם הדפסים גרפיים. במקרה הזה, כיאה להתפתחות הטכנולוגיה והדפוס במרוצת השנים, אפשר למצוא הדפסים יצירתיים במיוחד, אפילו מופרעים, כיד הדימיון הטובה של מעצבי האופנה (או במקרה הזה: מעצבי האופנה הגרפיים).

חולצות בטן, בגדים שקופים ומה שביניהם

בשנים האחרונות, חזרו חולצות הבטן לאופנה ובגדול, ואפשר לראות את זה גם בסקירת המגמה בקיץ הנוכחי: את השינוי הזה ניתן לייחס, בין השאר, לתרבות הספורט ההולכת והגוברת בקרב נשים, ומספרן המשמעותי במכוני הכושר למיניהם. בגדים בעיצוב אתלטי וספורטיבי משלימים את התמונה, מהבחינה הזו, והם ממש לא נחלתן של נשים המבצעות פעילות גופנית בלבד.

עם או בלי קשר לכך, אופנה כיום מחזירה לתמונה את הבגדים השקופים, במידה זו או אחרת. שמלות, חולצות, מכנסיים וחצאיות מגיעים כיום באינספור דגמים שקופים, והם נמכרים בכמויות משמעותיות בכל רחבי העולם. ברור שכאשר לובשים בגדים מהסוג הזה, יש לתת את הדעת גם על הביגוד שנמצא מתחת.

ומה באשר לחורף הקרוב?

התקופה הנוכחית מכניסה כל חובב אופנה לכוננות, ולו מכיוון שזהו הרגע בו מתחילים לחשוב כבר על רכישת המלתחה לחודשים הקרובים, עם דגש על תקופת החורף. החדשות הטובות הן שגם מהבחינה הזו, יש מספר מגמות שאם רק הולכים על פיהן, ניתן, פשוטו כמשמעו, ליישר קו עם עולם האופנה.

אז על אילו מגמות מדובר? ובכן, לא מעט מומחי סטיילינג ואופנה יציינו, ובצדק גמור, את הגברת הביקוש לחולצות הסרגל, שצפוי לאפיין את החורף הקרוב. אלו הן חולצות בגזרות ישרות, שונות בעשרות מונים מאשר החולצות הצמודות, שהפכו לנדושות לעייפה בשנים האחרונות. תקופת החורף אינה התקופה האידיאלית למחשופים, ובכל זאת – מגמה משמעותית שהתחילה עוד בקיץ, וצפויה עד לחורף, עשויה לשנות את זה. המדובר הוא במחשופי ה-V, המחליפים את אלה העגולים, ואשר מתאימים הן לבעלות חזה גדול והן לבעלות חזה קטן.

בכל חורף, נכנסים לתמונה גם פריטים שלא בהכרח היו נוכחים בחורפים הקודמים: אלו יכולים להיות פריטים חדשים, פחות או יותר, אך גם כאלה שעלו מתהום הנשייה. בחורף הנוכחי, שכמיות צפויות להגיע למעמד של אופנה לכל דבר ועניין, ולתת פייט רציני למעילים המסורתיים, שיוצרים מראה מסורבל ולא בהכרח אטרקטיבי. הצפי הוא שהבחירה תהיה בשכמיות הנסגרות בעיקרן מלמעלה, בצורה חלקית.

כדי להיות חלק מהאנשים שמעצבים את המגמות החדשות באופנה, ישנה אפשרות ללמוד עיצוב אופנה

דף הבית » מאמרים מקצועיים » מגמות באופנה

תגובות

2017-08-20T08:24:36+03:00
Call Now Button