קורס קוסמטיקה

קורס קוסמטיקה

ככל שעובר הזמן, המודעות לעור פנים חיוני, רענן, חלק ובריא עולה ואיתה גם משתדרגים סוגי הטיפולים הקוסמטיים שונים. בדרך כלל נשים הן אלו הפונות ללימודי קוסמטיקה המציעים מגוון רחב של הכשרות, טיפולים והסמכות שיאפשרו להן להיות קוסמטיקאיות מוסמכות עם הכשרה ארוכה ואיכותית. כמות השעות והמחיר של קורסי קוסמטיקה, משתנים בהתאם לסוג ההכשרה שבה תהיי מעוניינת. יש קורסים שנמשכים מספר חודשים, יש כאלה מקוצרים שנמשכים רק מספר שבועות והיום אפילו ניתן להיות חלק ממגמה ההולכת ומתפתחת – תואר ראשון בקוסמטיקה הנמשך בממוצע 3 שנים.

 

מה לומדים בקורס קוסמטיקה?

בקורס קוסמטיקה מלמדים קודם כל על מבנה העור מבחינה פיזיולוגית. בכדי שקוסמטיקאית תיחשב מקצועית, עליה לדעת כיצד לטפל בבעיות עור מסוגים שונים. אקנה, פטריות עור, מחלות עור הם חלק בלתי נפרד מהמקצוע ולכן כל קוסמטיקאית מקצועית חייבת להבין איך העור שלנו בנוי. יחד עם זאת, מראה העור תלוי בגורמים סביבתיים שונים ובאורח החיים אותו בחרנו לנהל ולכן לימוד על תזונה נכונה ומה הדברים שהעור שלנו מקבל בצורה חיובית, גם הם חלק מלימודי הקורס. בנוסף, בלימודי הקוסמטיקה מלמדים שיטות טיפול שונות זאת בהתאם לסוג הקורס. יש טיפולים פרא רפואיים, יש טיפולים קוסמטיים בשימוש בחומרים טבעיים בלבד המסתמכים על צמחים ושמנים מהטבע ויש כמובן טיפולים בהם משתמשים בחומרים חזקים כמו חומצות וכדומה. יחד עם זאת, מכיון ותחום הקוסמטיקה הפך מתוחכם ומשוכלל, על התלמידות להיות חלק בלתי נפרד מהבנה מעשית הכוללת התמחות במכשור חשמלי מתקדם הן מבחינה עיונית והן דרך הפרקטיקה וההתנסות האישית. קורס קוסמטיקה מקיף, מכיל בתוכו גם לימודים הכוללים עיצוב גבות מקצועי בשיטות שונות כמו עיצוב גבות בחוט, בשעווה ועיצוב גבות בפינצטה. הקורס מאפשר לקחת גם הכשרה בביצוע הסרת שיער באמצעות שעווה. יחד עם זאת, מלמדים בקורס קוסמטיקה איך להתאים את המוצרים ללקוחות בצורה המושלמת על פי סוג העור והגיל שלהם. טיפולי אנטי אייג׳ינג, תמציות להגנה של העור, איפור קבוע, פדיקור ומניקור כל אלה ועוד הם חלק בלתי נפרד מקורס קוסמטיקה מקצועי בו לומדים הכל מהכל.

 

קורס קוסמטיקה רפואית

סוגים רבים של בעיות עור קיימים ומהם סובלים קשת רחבה של אנשים. פטריות בעור ובציפורניים, בעיית האקנה המוכרת אצל אנשים בעלי עור שמן ובני נוער בפרט, צלקות, אסתמה של העור ועוד. כאשר אתם מעוניינים לטפל בעור שלכם מבחינה רפואית, מלבד העובדה שעליכם להתייעץ עם רופא עור מומחה, עליכם לבחור בקוסמטיקאית מומחית שעברה קורס קוסמטיקה רפואית.

 

קורס קוסמטיקה רפואית מה לומדים ?

במכללות ובמוסדות לימוד המעבירים ומכשירים סטודנטים וסטודנטיות לקוסמטיקה רפואית לומדים מה שמכונה בשפה המקצועית קוסמטיקה פרא רפואית. הלימודים מאפשרים לקוסמטיקאיות לקבל ידע מעמיק המתבסס על רפואת העור וכירורגיה פלסטית, זאת בכדי שלאחר הקורס אותה קוסמטיקאית תוכל לטפל בצורה ממוקדת ומקצועית בבעיות עור, לבצע טיפולי אנטי אייג׳ינג תוך שימוש בחומרים טבעיים ייחודיים המסייעים לטשטש את הקמטים ולהשיג מראה עור צעיר יותר. בנוסף, הלימודים כוללים מידע מקיף על עור הפנים, לימוד על חידוש התאים, תאי הקולגן והאלסטין, שכבות העור השונות וכאמור מועבר ידע מקצועי שיסייע בתום ההכשרה לאותה מטפלת לפתור בעיות עור כמו סבוריאה, עור עם כתמים ואף לשקם את העור לפני או אחרי ניתוח. יחד עם זאת, בקורס קוסמטיקה רפואי לומדים על חומרים ורכיבים שונים בין עם זה ויטמינים ומינרלים אותם העור קולט ביעילות ו״משתמש״ בהם בצורה שתורמת למראה שלו ובין עם בחומרים פעילים כמו חלבונים, חומצה היאלרונית, בוטוקס ועוד. הקורס משלב ידע מקצועי, קוסמטיקה ורפואת עור ומספק כלים של ממש לטיפול בעור בצורה היסודית, הנכונה תוך התאמת המוצרים לפי סוג העור והדרך שבה הוא מתנהג. העור שלנו הוא תורה של ממש, ויש סוגים שונים שלו ביניהם עור רגיש, עור מעורב, עור שמן ועור יבש, עליהם חשוב ללמוד ביסודיות וכך להכיר את היסודות הרפואיים הקשורים לעור. הקורס כמובן כולל מידע עיוני מקצועי ובתוכו משלבים גם תזונה, מסבירים על הקשר שבין מצב נפשי לבין המצב של העור ויחד עם זאת כמובן משלבים לימודים מעשיים הכוללים פרקטיקה, שימוש וביצוע טיפולים במכשירים רפואיים שונים, לומדים איך לאבחן ולייעץ בצורה המקצועית והאיכותית ביותר.

תגובות

2017-08-20T08:23:00+03:00
Call Now Button